
SissiMessut etelän Biitsillä 2.2.2018
Järjestätkö tapahtumia? SissiMessut on virkistävän erilainen tapahtuma, jossa tutustut kollegojen suosittelemiin palveluntarjoajiin, saat hyviä kontakteja sekä ideoita tapahtumiin samalla kun pidämme hauskaa, ToimistoSissit yhdessä Sissi-verkoston partnereitten kanssa. Katso video SissiMessuilta
Viime keväänä SissiMessut järjestettiin Tallinnassa ja koska reissu oli niin huippu, lähdemme reissuun uudelleen. Tällä kertaa etelän lämpöön Biitsille.
Tallinnan Biitsi on ihka uusi, se avattiin joulukuussa. 1600 neliöinen Teras Beach koostuu kolmesta beach -pelialueesta valkoisella hiekalla, +26 asteen lämpötilasta ja suuresta baari- ja loungealueesta. Tilassa on myös kaksi erillistä saunatilakokonaisuutta, sekä tilat pieniryhmälle kokoustamiseen. Tila soveltuu jopa 1000 henkilön tilaisuuksien järjestämiseen.
SissiMessuilla virkistyt ja verkostoidut! Tutustut hyviin tapahtumakumppaneihin sekä ideoiden ja palveluiden takana oleviin henkilöihin. Tapahtumaa on mukavampi järjestää tutun yhteyshenkilön kanssa!
Menomatkalla ohjelmassa on Sissi-tentti, joka vie meidät antoisaan keskusteluun palveluntarjoajien kanssa. Tämä tarjoaa mahdollisuuden oppia toistemme näkökulmista, tarpeista ja toiveista, jotta yhteistyö olisi jatkossa sujuvampaa. Palveluntarjoajat esittäytyvät aluksi esittelemällä palvelunsa valttikortit. Sen jälkeen Sissit pääsevät tenttaamaan palveluntarjoajilta asioita, joihin ei löydy vastausta yritysten nettisivuilta ja palveluntarjoajat puolestaan pääsevät kysymään meiltä asiakkailta mieltään askarruttaneita asioita.
Osallistujamäärä on rajattu. Varaa siis pian paikkasi! Ilmoittautumiset viimeistään 24.1. Muistathan, että matkalle tarvitset passin tai kuvallisen henkilöllisyystodistuksen! MUISTA ilmoittaa Muuta huomioitavaa -kentässä syntymäaikasi. Tämä tieto tarvitaan laivalle.
40.00 € + alv 24%
Hinta sisältää laivamatkat, salaattibuffetlounaan, pelit, saunan ja pientä purtavaa Biitsillä sekä illallisbuffen laivalla ruokajuomineen.
Tämä tapahtuma on suunnattu tapahtumia järjestäville jäsenillemme. Osallistuminen edellyttää ennakkotehtävän täyttämistä, jolla kerätään taustatiedot yritystapahtumien järjestämiseen liittyvistä tarpeista ja toiveista. Osallistujalista sisältäen ennakkotehtävät ja yhteystiedot välitetään tapahtumassa esittäytyville kumppaneille.
Tapahtumassa esittäytyvät ainakin seuraavat partnerit
Ohjelma ja alustava aikataulu
klo 10.40 Kokoontuminen Katajanokan terminaalissa, 1. krs, matkakorttien jako
klo 11.05 Laivaan nousu, matkatavaroille ja päällysvaatteille on varattu hytit, ja ne ovat käytössä koko matkan ajan.
klo 11.30 kokoontuminen kokoustilassa, kansi 7
- salaattibuffetlounas kokousosastolla
- Sissi-tentti
klo 14.00 laiva saapuu Tallinnaan
- kuljetus Teras Beachille
- tutustuminen tiloihin ja palveluihin
- rantapelit ja saunominen
- kuljetus takaisin laivalle
klo 17.30 Sisään laivaan
klo 18.00 Viking XPRS lähtee kohti Helsinkiä, yhteinen Bistro Buffet päivällinen, kansi 8
klo 20.30 saapuminen Helsinkiin
Paikka
Tallinna, Viking XPRS. Lähtö Katajanokan terminaalista Katajanokanlaituri 8, Helsinki, ks. saapuminen